Main menu

Wystawa „Dzieciństwo w PRL”

Dzień Dziecka już za chwilę, dlatego postanowiliśmy zorganizować wystawę, która przypomni jak wyglądało dzieciństwo w latach 1945-1989.

Chociaż lata PRL w Polsce, a co za tym idzie i w Świdnicy, większości z nas kojarzą się z ponurą, szarą rzeczywistością, to czy dla tych, których dzieciństwo przypadło na te lata własnie tak widzą ten okres?

zdj237

Wspomnienia mają to do siebie, że gdy dotyczą czasów naszej młodości zawierają w sobie również pamięć o energii, witalności, często radości, która tym latom towarzyszyła i to niezależnie od systemu w jakim młodość przyszło nam spędzać.

zdj27 — kopia

Zawrotny rozwój techniki w krótkim czasie zmienił nasze codzienne życie i nie musimy sięgać daleko w przeszłość pamięcią, aby zauważyć jak głębokie są to zmiany.

zdj64 — kopia

Nasza wystawa fotografii, które znalazły się w albumie „PRL po świdnicku. Świdnica 1945-1989” zaplanowana na 30 V 2015 w Galerii Świdnickiej, przy kawiarni Choice, będzie dla jednych pretekstem do wspomnień, a dla innych może stać się źródłem informacji o dzieciństwie rodziców i dziadków. Serdecznie zapraszamy!

zdj52 zdj179

zdj93